Замовлення 📞 +380 98 000 69 98

Торт на день народження, походження кондитерського виробу

Тортом до дня народження вважається торт, який був презентований на святі та є невід’ємною частиною всього процесу святкування у багатьох країнах світу. Сьогодні, також існують інші альтернативи святковому торту:

Торти на день народження, часто прикрашають кольорами, які використовують в оформленні приміщення для святкування або кольорами, які полюбляє іменинник.

Поява торта на дні народженні

торт 19 століття

Торти ставали частиною дня народження в країнах західної Європи ще з середини XIX-го століття, проте зв’язок між тортами та святкування дня народження бере свій початок, ще зі стародавніх Римських часів.

В класичні римській культурі, торти іноді подавали в особливі дні народження та весілля поважних персон, які займали високі чини в суспільстві. Ці, так звані “торти”, мали вигляд плоских кругів, які були виготовлені із муки та горіхів, заквашені дріжджами та підсолоджені медом.

Вже у XV столітті, пекарні Германії почали продавати одношарові торти не тільки на весілля, а й на дні народження для своїх клієнтів. Це і стало образом сучасного торта до дня народження. А в XVII столітті, торти на день народження отримали багато аспектів сучасного торта, такі як багато ярусів, глазур та декор. 

Тільки у ті часи, цей кондитерський виріб був доступний лише дуже багатим людям, а нижчий клас, почав купувати торти на день народження після промислової революції та поширення великої кількості продукції, матеріалів та товарів.

Торти на дні народженні сьогодні

торт на день народження

Сьогодні в західній культурі святковий торт подається прикрашений однією або декількома запаленими свічками, які повинен задути іменинник. Стандартів подачі торта на дні народженні не існує, хоча часто, коли його виносять, то гості співають піснюHappy Birthday”, яка прийшла до нас з англомовних країн та була інтерпретована під українську та інші мови світу. Напис на торті “Happy Birthday” став популярним, коли була популяризована однойменна пісня.

Далі іменинник загадує бажання, яке за традицією, повинно збутись, якщо задути всі свічки, за один раз. А потім, щоб поділити радість свята, торт розрізається на частини та пригощаються усі гості на дні народженні.

Сучасні торти сильно відрізняються від своїх прабатьків, як своїми смаковими властивостями, так і варіантами оформлення. На даний момент можна виготовити практично будь-який дизайн, який бажає клієнт.


Якщо Вам хочеться замовити торт на день народження в Києві, тоді наша кондитерська з радістю Вам у цьому допоможе. Пишіть нам у Viber +380 98 000 69 98 і ми швидко відповімо!